Δευτέρα 12 Οκτωβρίου 2015

Αναγέννηση Θέρμου και ο Κεραυνός Μυρτιάς ήρθαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα

Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι στο γήπεδο θέρμου η Αναγέννηση Θέρμου και ο Κεραυνός Μυρτιάς ήρθαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα.
Η Αναγέννηση από το 63' και ο Κεραυνός από το 65' αγωνίστηκαν με 10 παίκτες λόγω αποβολής των Κουρσάρη και Μπούσγου αντίστοιχα με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
Το φίλμ του αγώνα:
9'    Από κάθετη πάσα του Μπαλάφα Φ. ο Καλαντζής βγήκε στην πλάτη της άμυνας και από το ύψος της περιοχής έκανε ένα τεχνικό σουτ το οποίο απέκρουσε σε κόρνερ ο Κατσαβοχρήστος
29' Σουτ του Κούκου μπλόκαρε εύκολα ο Κατσαβοχρήστος
30' Σουτ του Προβίδα έξω από την περιοχή πέρασε άουτ
34' Κάθετη πάσα του Σαμψώνα στην πλάτη της άμυνας ο Μπαλάφας Κ. πρόλαβε με έξοδο και απομάκρυνε με τα πόδια προ του Κούση
36' Διαγώνιο σουτ του Προβίδα πέρασε άουτ
44' Εκτέλεση φάουλ από τον Σαμψώνα ο Βελέντζας έπιασε την κεφαλιά η οποία κατέληξε  άουτ
45' + Πάσα του Μπούρου σουτ του Βελέντζα μπλόκαρε ο Μπαλάφας
55' Μετά από εκτέλεση φάουλ και φάση διαρκείας στην περιοχή του Κεραυνού ο Καλανζτής μέσα από την περιοχή και πλάγια δεξιά κάνει το σουτ στην αγκαλιά του κατσαβοχρήστου
63' Η Αναγέννηση θα μείνει με 10 παίκτες λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη του Κουρσάρη σε σκληρό μαρκάρισμα στον Κούση
65' Ο Κεραυνός θα μείνει με 10 παίκτε ςλόγω αποβολής του Μπούσγου για θέατρο μέσα στην μεγάλη περιοχή
69' Σέντρα του Ντζάλα κεφαλιά του Κούση από το ύψος του πέναλτι πέρασε ελάχιστα άουτ
80' Βαθιά μπαλιά στην πλάτη της άμυνας της Αναγέννησης ο σαμψώνας βγαίνει σε θέση τετ-α-τετ με τον Μπαλάφα αλλά αντί να κάνει σουτ από το ύψος του πέναλτι με το δεξί επιλέγει να κάνει ντρίπλα για να φέρει τη μπάλα στο αριστερό πόδι και δίνει χρόνο στον Γ.Μαραγιάννη με τάκλιν να απομακρύνει τον κίνδυνο
80' Σουτ Μπαλάφα Φ. κατέληξε άουτ
90' Σέντρα σουτ του Μπαλάφα Φ. από πλάγια αριστερά μέσα στην μεγάλη περιοχή ο Κατσαβοχρήστος αποκρούει και η μπάλα καταλήγει πλάγιο άουτ

Αναγέννηση Θέρμου (Τάκης Τσιάκαλος): Μπαλάφας Κ., Μπαλάφας Φ., Μαραγιάννης Γ., Ξανθόπουλος Ε., Κουρσάρης, Γιαννοκώστας, Μπαζώρας, Χρυσικός, Καλαντζής (72' Μπίστας), Κούκος, Κουσκούνης (83' Μαραγιάννης Β.)
Κεραυνός Μυρτιάς (Λάκης Παπαχρήστος): Κατσαβοχρήστος, Μπούρος, Ντζάλας, Ρόκκος, Μπούσγος, Κόκκαλης, Προβίδας (78' Κόκκοτος), Σιάσιος (86' Κρανιάς), Σαμψώνας, Κούσης, Βελέντζας (58' Καρρόπουλος)