Κυριακή 6 Μαρτίου 2016

Τρίποντο από την άσπρη βούλα... Δόξα - Αναγέννηση 0-1

Δύσκολη επικράτησε της Δόξας Καινουρίου εκτός έδρας η Αναγέννηση Θέρμου με σκορ 1-0.
Το μοναδικό γκολ που έκρινε και την αναμέτρηση πέτυχε ο Τζουλιάνο Μούτσα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 80'.
Η Αναγέννηση διαμαρτύρεται ότι δεν της δόθηκαν δύο ακόμη πέναλτι στο 18' και στο 75'.
Το φίλμ του αγώνα:
3' Μετά από εκτέλεση κόρνερ για την Αναγέννηση ο Κόκκαλης αποκρούει με γροθιές ο Ξανθόπουλος κάνει την κεφαλιά με τον τερματοφύλακα της Δόξας να μπλοκάρει εύκολα
14' Σέντρα Τζωρτζόπουλου οι αμυντικοί δεν απομακρύνουν και ο Μπαλάφας Κ. διώχνει σε κόρνερ
15' Σε εκτέλεση κόρνερ για τη Δόξα η μπάλα φτάνει στο δεύτερο δοκάρι εκεί όπου βρίσκεται ο Νικολογιάννης που κάνει διαγώνιο σουτ άουτ
28' Σουτ Νικολογιάννη μπλόκαρε εύκολα ο Μπαλάφας Κ.
32' Ο Τζωρτζόπουλος εκτελεί φάουλ ο Μπαλάφας Κ. αποκρούει η μπάλα φτάνει στον Ντολέγκα που κάνει το σουτ έξω από την περιοχή και οι αμυντικοί αποκρούουν σε κόρνερ
33' Σέντρα - σουτ Τζωρτζόπουλου κεφαλιά Νικολογιάννη άουτ
41' Σουτ Μούτσα έξω από την περιοχή πέρασε άουτ κόκκινη κάρτα του Γιαννοκώστα
44' Η Αναγέννηση μένει με 10 παίκτες λόγω αποβολής με
47' Ατομική προσπάθεια Κούκου από αριστερά κάνει το διαγώνιο σουτ άουτ
51' Απ'ευθείας εκτέλεση φάουλ του Παπαευθυμίου αποκρούει σε κόρνερ ο Κόκκαλης
52' Ατομική προσπάθεια Κούκου από δεξιά κάνει το γύρισμα στην μικρή περιοχή εκεί όπου ο Μπαλάφας επιχειρεί πλασέ με τον Κόκκαλη να αποκρούει με τα πόδια και να μπλοκάρει
53' Απ'ευθείας εκτέλεση φάουλ Παπαευθυμίου ο Κόκκαλης αποκρούει η μπάλα βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι και καταλήγει κόρνερ
64' Σουτ Σοροβού αποκρούει ο Μπαλάφας σε κόρνερ
79' Ο Ντίνος ανατρέπει τον Μαραγιάννη μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής σωστά δίνει πέναλτι. Σε αυτή τη Φάση αποβάλλεται ο Ντίνος/
80' Γκοοοολ 0-1 Ο Μούτσα εκτελεί εύστοχα το πέναλτι δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του

Δόξα Καινουρίου (Μάκης Συντζιρμάς): Κόκκαλης, Καπελάκης (63' Μαντέλος), Αυγέρης, Κωνσταντίνου (λ.τ. 92' Μπλέτσας Β.), Ντίνος, Καγιάντζας, Μήκας (89' Κολοβός), Νικολογιάννης, Ντολέγκα, Τζωρτζόπουλος, Σοροβός
Αναγέννηση Θέρμου (Τάκης Τσιάκαλος): Μπαλάφας Κ., Καλλιακμάνης, Μπίστας, Ξανθόπουλος Δ., Κουρσάρης, Τσοπανάς (46' Μπαλάφας Φ.), Παπαευθυμίου, Μπαζώρας (24' λ.τ. Κούκος - 84' Καλαντζής), Γιαννοκώστας, Μούτσα, Μαραγιάννης Γ.