Πέμπτη 17 Σεπτεμβρίου 2015

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΘΕΡΜΟΥ 2-0 (Βίντεο -Φωτο)

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ 2
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΘΕΡΜΟΥ 0
Την νίκη πήρε απέναντι στην Αναγέννηση Θέρμου ο Ναυπακτιακός Αστέρας. Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι δεν έβρισκαν εύκολα δρόμο προς την εστία του Μπαλάφα μπροστά στην καλά οργανωμένη άμυνα της ομάδας του Θέρμου. Στην επανάληψη όμως ο Ναυπακτιακός έκλεισε στα καρέ της την Αναγέννηση και κατάφερε να φτάσει στο γκολ ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Καραγιάννη στο 69’ και κεφαλιά του Φλέγγα. Λίγα λεπτά αργότερα ο Πιστιόλης θα διπλασιάσει τα τέρματα για την ομάδα του κάνοντας το 2-0
Ναυπακτιακός: Πετσίνης,Καραγιάννης(75’Καζανάς), Θωμόπουλος;, Δημοπουλος,Ζαχαρόπουλος, Θεοχάρης,Ανδριτσόπουλος, Φλέγγας,Ψυχογιός(68’ Σταυρόπουλος), Λαγός(80’Θανασιός), Πιστιόλης.
Αναγέννηση Μπαλάφας Κ., Μπαλάφας Φ.(52’Καλαντζής), Μαραγιάννης, Ηανθόπουλος, Κουρσάρης, Γιαννοκώστας, Μάκος, Κούκος, Μπίμπας,Μούτσα, Κουσκούνης.
Διαιτητής ο κ. Παναγιωτόπουλος με βοηθούς τον κ. Τσιλίκα και κ. Καλαμάρη
Το φίλμ του αγώνα
25’ Εκτέλεση κόρνερ του Ανδριτσόπουλου ο Φλέγγας με κεφαλιά θα στείλει τη μπάλα στην εξωτερική
30’ Αδύναμο σουτ του Ψυχογιού μπλοκάρει ο Μπαλάφας
31’Ο Κουσκούνης σουτ η μπάλα άουτ.
37’ Γυριστό σουτ του Λαγού η μπάλα «σκάει» στο χορτάρι και περνάει πάνω από το οριζόντιο.
39’ Σουτ του Λαγού μέσα από την περιοχή έδιωξε δύσκολα με γροθιές ο τερματοφύλακας.
46’ Σέντρα του Καραγιάννη κεφαλιά Ψυχογιού αποκρούει ο Μπαλάφας.
47’ Σουτ του Μπαλάφα άουτ.
48’ Διπλή προσπάθεια του Ψυχογιού από θέση τετ α τετ πλασάρει ο Ψυχογιός αποκρούει ο Μπαλάφας με τα πόδια και στη συνέχεια νέο σουτ του Ψυχογιού από πλεονεκτική στ΄λενι τη μπάλα αουτ.
49’ Σέντρα Φλέγγα κεφαλιά Ψυχογιού άουτ
61’ Σέντρα Ζαχαρόπουλου κεφαλιά του Φλέγγα άουτ
63’ Κοντινό σουτ του Λαγού αποκρούει ο Μπαλάφας και στην εξέλιξη της φάσης ο Ψυχογιός δεν πιάνει το σουτ.
69’Γκοοοολ Εκτέλεση κόρνερ του Καραγιάννη από αριστερά κεφαλιά Φλέγγα η μπάλα στα δίκτυα.
76’ Σουτ του Ανδριτσόπουλου απέκρουσε ο Μπαλάφας.
78’Γκοοολ Σέντρα του Ανδριτσόπουλου κοντινό πλασέ Πιστιόλη η μπάλα στα δίκτυα.
80’ Ο Σταυρόπουλος μόνος απέναντι από τον Μπαλάφα πλασάρει άουτ.